Birçok sektörde faaliyet gösteren Yıldırım Grup, Enerji sektöründe Elfa Elektrik Üretim A.Ş. ve İdol Elektrik Üretim A.Ş. firmaları ile üretime devam etmekte ve ülkemizin ihtiyacı olan enerji üretimine katkıda bulunmaktadır.

Grubun özellikle duyarlı ve hassas olduğu çevre konusunda sözü edilen firmalarda üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirmekte ve yenilenebilir enerji üretimi konusunda faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam etmektedir.

Günüzümüz itibariyle hidroelektrik santralleri ile faaliyet gösteren İdol Elektrik Üretim A.Ş. ve Rüzgar Enerji Santralleri ile faaliyet gösteren Elfa Elektrik Üretim A.Ş. firmaları elektrik üretim ve yatırımları ile temiz enerji konusunda sürdürülebilirliğe ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Temiz ve Yenilenebilir Enerji

Oballar Elektrik Üretim A.Ş.  firması da grubun temiz ve yenilenebilir enerji üretimi çalışmalarına katkıda bulunacaktır.

Enerji şirketleri arasında üretimde olan İdol Elektrik Üretim A.Ş. ve Elfa Elektrik Üretim A.Ş. firmalarının yanı sıra henüz üretim aşamasında olmayan ancak yatırımları devam eden Oballar Elektrik Üretim A.Ş. firması da grubun temiz ve yenilenebilir enerji üretimi çalışmalarına katkıda bulunacaktır.

 UMURLAR RES – DURSUNBEY / BALIKESİR
KURULU GÜÇ : 36.40 MWE 37.60 MWM
YILLIK ENERJİ ÜRETİMİ : 100.660.000 KWH
PROJE İNŞAATINA BAŞLAMA TARİHİ : 01.01.2014
İŞLETMEYE ALMA TARİHİ : 30.09.2014
RÜZGAR SANTRALİ SAYESİNDE ATMOSFERE SALINMAYAN KARBONDİOKSİT MİKTARI : 59.993 TCO2/YIL
İKAME ETTİĞİMİZ AĞAÇ SAYISI : 1000
RÜZGAR SANTRALİNDE ÜRETİLEN ELEKTRİKLE AYDINLANACAK HANE SAYISI : 46.600 /YIL
SERTİFİKA : GOLD STANDART